مدیر عامل تعاونی تولید کنندگان عایق رطوبتی شهرستان دلیجان گفت: کارخانجات تولید عایق دلیجان ۶۰% نیاز کشور به عایق را تامین می کنند.
ابوالفضل حیدری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار همشهری گفت: وزارت صنعت،معدن،تجارت ۳۸ خوشه صنعتی را تقسیم بندی کرده که شهرستان دلیجان تنها خوشه صنعتی  عایق رطوبتی در کشور است که این امر ناشی از وجود بیشترین کارخانه تولید ایزوگام،دسترسی به دو پالایشگاه مهم و وجود کارخانجات تولید مواد اولیه است.
وی تعداد واحدهای فعال ایزوگام در شهرستان دلیجان را ۸۰ کارخانه خواند و از افزایش تعداد آنها به یکصد واحد در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در شهرستان دلیجان کارخانجاتی نظیر: ۱۲کارخانه تولید الیاف مصنوعی، ۳۵ کارخانه تولید پلی استر، ۱۰ کارخانه تولید پودر،کارخانه های تولید نایلکس و کارخانجات تامین کننده قطعات یدکی و ماشین آلات تولیدی و ریسک پذیر بودن مردم شرایط خوشه صنعتی شدن  دلیجان را فراهم آورده اند.
مدیر عامل تعاونی تولید عایق های رطبوتی دلیجان با اشاره به تولید سالانه بین ۷۰ تا ۹۰ میلیون متر مربع عایق و عرضه به بازار توسط کارخانجات دلیجان گفت: صنعت عایق در دلیجان ره آوردهای خوبی از جمله اشتغال مستقیم یکهزار و دویست نفر، اشتغال تبعی خانواده ها قریب به سه هزار و پانصد نفر و اشتغال های وابسته به این صنعت با احتساب دفاتر فروش، حمل و نقل،عملیات بازرگانی  و نصب حدود ۲۵ هزار نفر را در کشور به همراه داشته است.
حیدری به جذب فارغ التحصیلان رشته های حسابداری، شیمی، برق، کامپیوتر و مدیریت و پوشش حجم بالای اشتغال افراد تحصیل کرده اشاره کرد و گفت: ایزوگام در دلیجان در دو نوع “بی او اف ” که که از قیر اکسیده  استفاده می شود و یکی دیگز از نون ” بی پی پی” که از قیر پلیمری استفاده می شود، می باشد که به ۲ صورت پودری و  فویلدار به بازار عرضه می شود.
وی با تاکید بر اینکه این محصول مشمول استاندارد اجباری است افزود: ورود به عرضه استفاده از تکنولوژی نانو در حال مطالعه و بررسی می باشد که امیدواریم در اسرع وقت محقق شود.
وی یادآور شد: دلیجان به دلیل استقرار خوشه های صنعتی و شهرتش در این محصول دارای اولین نشان جغرافیایی صنعتی در کشور است که بههمین دلیل مصرف کنندگان علاقمند هستند از محصولات دلیجان استفاده کنند.
وی با انتقاد از برخی واحدهای فعال در سایر نقاط کشور به دلیل استفاده از نام دلیجان  گفت: این امر موجب گمراهی مصرف کنندگان شده است که تقاضای این انجمن از مصرف کنندگان این است که در صورتیکه شناخت کافی از کارخانجات موجود شهرستان دلیجان را ندارند قبل از خرید واریز هرگونه وجه با انجمن تماس حاصل نمایند.
مدیر عامل۰ تعاونی تولیدکنندگان عایق های رطوبتی دلیجان با ابراز گلایه از مجوزهای زیاد صادر شده افزود: درست است که صدور مجوز و احداث کارخانجات جدید منجر به ایجا داشتغال می شود اما مشکلات بیشتری و متعددی را نیز به همراه خواهد داشت.
حیدری تصریح کرد: به دلیل تغییرات پی در پی نرخ ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و عدم همکاری شرکت های عمده توزیع کننده قیر در کشور در گواهی صادرات، از ابتدای سال جاری تا کنون صادرات ایزوگام به خارج از کشور تعطیل بوده است.
وی با انتقاد از ثبت شرکت های جدید که سایر نقاط کشور به نام دلیجان اقدام می کنند افزود: علیرغم ثبت نشان جغرافیایی مختص واحدهای مستقر در این شهرستان متاسفانه کماکان اداره ثبت بعضی شهرها نام دلیجان را برای متقاضیان خود ثبت می نمایند که این امر مشکلات حقوقی فراوانی را در پی داشته است.
مدیر عامل تعاونی تولید کنندگان عایق رطوبتی از وزارت صنعت،معدن، درخواست کرد هرچه زودتر راهبردهای خوشه های صنعتی کشور را جهت برنامه ریزی های بهتر ارائه نماید و خواستار  ایجاد خوشه صنعتی برای کارخانجات الیاف، پلی استر، تی شو و پودر در دلیجان شد.
حیدری در ادامه به نبود آزمایشگاه کالیبراسیون ماشین آلات در استان مرکزی اشاره کرد که  موجب صرف هزینه و زمان زیادی برای کارخانجات است و افزود: متاسفانه افزایش قیمت قیر دولتی توسط ۲ شرکت تولید کننده در بورس و وارد آمدن شوک قیمتی این محصول در بازار کارخانجات را با مشکل موجه ساخته است.
وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها و عدم دریافت هیچ گونه کمکی به منظور تامین حامل  های انرژی افزود: چون این صنعت ذاتا دارای آلایندگی است چنانچه تسهیلات لازم در اختیار واحدهای شهرستان قرار گیرد آنها قادر به ساخت سیستم فیلتراسیون خواهند بود.
مدیر عامل تعاونی تولیدکنندگان عایق رطوبتی دلیجان در پایان ضمن تشکر از مسئولین استانی و شهرستانی به منظور حمایت از صنایع دلیجان پیشنهاد کرد: با توجه به وجود خوشه صنعتی عایق رطوبتی و تقاضای زیاد برای احداث کارخانجات جدید یک شهرک ویژه تولید کنندگان این صنف در فاصله ای دور از شهر عملیاتی شود.